/چرا کودکان باید خرما بخورند؟
چرا کودکان باید خرما بخورند؟2019-08-26T14:13:07+04:30

نقش خرما در رشد نمو کودکان

کودکان فعالیت زیادی دارند و در کنار آن در سن رشد هم هستند. میزان مصرف مواد مختلف در بدن کودکان بسیار زیاد است و در ذمن ساختار بدنی و عضلانی آنها در حال شکل گیری است.
به توصیه اغلب کارشناسان و دکترهای تغذیه یکی از بهترین مواد غذایی که می توان نه تنها به ساختن بدنی قدرتمند و نیرومند در کودکان کمک کند بلکه برای رشد ذهنی، افزایش هوش و استعداد و ساختار عصبی و ایمنی بدن کودکان بسیار موثر باشد خرما است.


خرما هم می توان به عنوان غذای اصلی و بصورت چاشنی غذا و هم بصورت میان وعده و یا داخل سایر خوراکی ها توسط کودکان مصرف شود.

توصیه می شود از همان سنین کم کودکان را به خوردن خرما ترغیب و تشویق کنید و به طرق مختلف مصرف این میوه ارزشمند در سبد غذایی آنها را به عنوان یک عادت تبدیل کنید.

ویتامین های خرما


خرما یک میان وعده فوق العاده مقوی و البته بسیار سالم برای کودکان است. توصیه می شود روزانه حداقل حدود 5 عدد خرما به کودکان و نوجوانان داده شود.

خرما مقدار بسیار زیادی انواع ویتامین ها از جمله ویتامین های A و K، B ، E و C را دارد که هر یک می تواند بدن کودکان و نوجوانان را در برابر بسیاری از کمبود های ویتامین ها ایمن کند.
مقدار مواد معدنی خرما حتی از ویتامین های داخل خرما نیز بیشتر است . برخی از این مواد عبارتند از آهن، فولات، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، فسفر، سدیم، روی و غیره.

این مواد معدنی می توانند بدن کودک ار بسیار مقاوم و سر حال کنند و به خوبی نقش ارزشمندی را در سلامت بدن آنها ایفا کنند.

نقش خرما در سلامت بدن


خرما میزان قابل توجهی از انواع انتی اکسیدان ها و قند طبیعی دارد که این موضوع هم باعث می شود تا بیماری ها و عفونت های مختلف در بدن انها رشد نکنند و به افزایش انرژی و تامین سوخت و ساز بدن آنها برای رشد و نمو عضلات و البته استحکام استخوان ها نیز کمک می کند.
میزان بالای کلسیم و منیزیم داخل خرما می تواند به شکل بسیار مناسبی توان رشد و استحکام مورد نیاز برای کودکان را فراهم کند.

ضمن اینکه مصرف خرما به دلیل داشتن فیبر زیاد ، انواع ویتامین ها و مواد معدنی می تواند باعث تقویت قلب و عروق ، بر طرف شدن مشکلات گوارشی، اختلالات روده ای، وزن گیری کودکان و جلوگیری از شب کوری و تنبلی آنها شود.

خرما سیستم ایمنی بدن کودکان را تقویت می کند.


خرما حاوی مقدار نه چندان زیادی از آهن است اما به دلیل اینکه خرما میزان مناسبی از فولات که پیش نیاز جذب آهن است را در خود جای داده همین میزان آهن کم هم برای جذب در بدن و رفع کم خونی و فقر اهن کودکان بسیار مهم است.
در صورت تامین آهن خون در بدن کودک می توانید به این اطمینان برسید که سیستم ایمنی بدن کودکتان با تقویت رشد گلبول های قرمز خون به عنوان حامل های انرژی در بدن به خوبی شکل گرفته است و می تواند نه تنها ایمنی را افزایش دهد بلکه از خستگی مزمن و سر درد و سر گیجه کودکان نیز جلوگیری کند.
.

خرما و درمان بیماریها


خرما انواع آنتی اکسیدان ها را دارد که این مواد می توان به خوبی جلوی رشد سلول های سرطانی ، انواع سلول های بیماری زا و رادیکال های آزاد داخل خون را گرفته و نقش بسیار زیادی هم برای تقویت ایمنی کودکان و هم برای تقویت ایمنی بزرگتر ها داشته باشد.

نقش خرما در تصفیه خون

نقش خرما در تصفیه خون و استحکام استخوان ها و مفاصل کودکان نیز چشم گیر است.
خرما میزان زیادی منیزیم ، منگنز و سلنیوم دارد. این مواد بهترین ترکیب به همراه کلسیم برای استحکام استخوان های کودکان بوده و نقش زیاد و مهمی هم برای تصفیه خون عهده دار هستند.

طبیعی است که با خوردن میزان مشخصی از خرما در روز کودکان می توانند از همین کودکی استخوان ها و مفاصل خود را برای سنین بزرگتری تقویت کرده و مقاوم کنند.

بهبود دستگاه گوارش کودکان


خرما فیبر بسیار بالا از نوع محلول و طبیعی دارد. این فیبر وقتی با آب داخل روده ها ترکیب شود به خوبی می توان حالت ژله ای پیدا کند که این ترکیب ژله های برای دفع مواد داخل روده ها که اغلب باعث یبوست می شوند موثر است.


ضمن اینکه خرما مقدار قابل توجهی هم پتاسیم دارد که این ماده ارزشمند می تواند باعث کاهش ناراحتی معده و رفع اسهال در کودکان شود. ضمن اینکه خرما می توان باکتری های روده و معده که به باکتری های مفید شهرت دارند را نیز افزایش دهد که این باکتری ها نوید بخش سلامت دستگاه گوارش هستند.

تقویت سیستم ایمنی کودک با خرما


تردیدی نیست که کودکان باید از رژیم غذایی بسیار مناسبی استفاده کنند و توجه زیادی در زمان رشد نیاز دارند.

تهیه یک میان وعده مغذی و ارزشمند از خرما به جای استفاده از انواع تنقلات بی فایده و کم ارزش می تواند بسیاری از دغدغه و نگرانی خانواده ها را برای سلامت کودکان و تقویت بنیه و ایمنی کودکان را تضمین کند.
شما می توانید از خرما استفاده کنید و با ترکیب آنها با شیر غنی شده و یا شیر یک میان وعده بسیار خوشمزه تهیه کنید. این ترکیب بسیاری از مواد لازم برای بدن کودک را خواهد داشت.
بصورت کلی استفاده از خرما در ترکیب غذایی کودکان به اندازه لازم در هر روز می توان به خوبی نیازهای کودکان را بر طرف کند. خرما بهترین جایگزین به جای شکر است.
هر چه مصرف شکر و قند و آب نبات برای سلامت کودکان تهدید شناخته می شود بر عکس استفاده از خرما می تواند به راحتی همان شیرینی را برای کودک به همراه داشته باشد اما در عوض عوارض و مشکالات شکر و قند را دیگر برای کودک نخواهد داشت.
استفاده از خرما به عنوان یک میان وعده تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای بدن کودک ،انواع آنتی اکسیدان ها و فیبر و غیره در داخل خرما می تواند باعث رشد و تقویت بدن کودک، تناسب اندام و افزایش ضریب هوشی آنها شود و نباید استفاده از خرما برای کودکان را نادیده گرفت.

چه نوع خرمایی تهیه کنیم؟


در نظر داشته باشید که بهترین نوع خرما برای استفاده کودکان خرما تازه و بهداشتی و مطمئن است. برای این منظور بهتر است خرید خود را از برند های شناخته شده و معتبر انجام دهید.


شرکت تحفه به عنوان یک برند معتبر خرما ،توانسته با جمع آوری و خرید خرما با کیفیت و تازه و با استفاده از پیشرفته ترین و جدیدترین دستگاه های مکانیزه و اضافه کردن مغزها و شکلات ، کمک کند که هم کودکان و هم افراد دیگر در همه سنین به مصرف خرما ترغیب شوند.


شما هم می توانید برای خرید خرما مغزدار شکلاتی از شرکت تحفه با تماس با کارشناسان ما سفارش خود را ثبت و یا با مراجعه به سایت اقدام به خرید اینترنتی خرما شکلاتی بکنید.